فروش فلزیاب در شیراز با گارانتی معتبر

فروش فلزیاب در شیراز با گارانتی معتبر با ارسال رایگان به تمام نقاط کشور و آموزش رایگان را می توانید از شرکت فلزیاب IKPV درخواست کنید

فلزیاب : وسیله ای برای کشف و پیدا کردن فلزات مخفی ، حفره های زیرزمینی و…. است.

تاریخچه فلزیاب :

طلایاب برای اولین با توسط الکساندر گراهامبل در جولای 1881 اختراع شد او این اختراع را با هدف پیدا کردن گلوله ای که در بدن رییس جمهور آمریکا ( جیمز گارفیلد ) بود تولید کرد.

این اختراع گراهامبل با شکست مواجه شد و نتوانست گلوله را پیدا کند ، علت این شکست تداخل امواج سیم پیچ فلزیاب بود.

 فلزیاب

فلزیاب

 

اساس گنج یاب های امروزی در سال 1920 بنا نهاده شد در آن زمان جرارد فیشر یک سیستم ردیابی به منظور امواج رادیویی که در زمینه جغرافیایی کاربرد داشت اختراع کرد اما بعد از مدتی متوجه شد که استفاده از این سیستم در نزدیکی صخره ها و معدن ها بهدچار خطا های پی در پی می شود پس به این فکر افتاد که دستگاهی را تولید کند که فرکانس را بطور ثابت ارسال کند و هنگامی که این فرکانس به فلزات برخورد کند میدان مغناطیس دچار اختلال شود و هشدار دهد ، او در سال ۱۹۲۵ توانست اولین فلزیاب خود را وارد بازار کند .

برخی از کمپانی ها بودند که به تکامل فلزیاب کمک بسیاری کرده اند از جمله این کمپانی ها ، کمپانی White’s امریکا می باشد که فعالیت خود را از سال 1950 آغاز کرده است.

فلزیابی در کشور های مختلف :

فلزیابی در کشور های مختلف دیدگاه متفاوتی دارد برای مثال مردم آمریکا فعالیت فلزیابی را یک سرگرمی می دانند اما در کشورهایی مانند ایران و عراق و کشور هایی از قبیل آن که دارای تاریخچه باستانی اند بیشتر به منظور کاوش گنج و … صورت می گیرد.

علت تفاوت این دیدگاه ها به دلیل تفاوت در داشتن تعداد سال های تمدن این کشور ها است به طور خلاصه ایران دارای تمدن تاریخی 1200 ساله بوده و امکان وجود گنج و دفینه در آن نسبت به کشور مانند آمریکا بیشتر است.

چگونگی فعالیت فلزیاب :

در واقع در لوپ فلزیاب یکی سیم پیچ قرار داشته که میدان مغناطیسی ایجاد می کند و هنگامی که فرکانس تولیدی این به یک فلز برخورد کند میدان مغناطیسی دچار اختلال می شود و دستگاه سریعا هشدار می دهد.

فلزیاب

فلزیاب

انواع فلزیاب ها :

فلزیاب ها دارای انواع مختلفی اند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصربه فردی می باشند.

1-طلایاب های (VLF) :

این طلایاب ها بیشتر جنبه تفریحی دارند و به دلیل داشتن لوپ استاندارد 25 اینچی استاندارد توانایی تشکیل میدان مغناطیسی کوچک تری دارند و معمولا توانایی کاوش تا عمق یک متر را دارند اما از نظر کیفیت در کاوش در عمق کم خیلی بهتر از دستگاه های با سیستم (PI) هستند .

فلزیاب های (VLF)

فلزیاب های (VLF)

2 – معرفی فلزیاب های (PI) :

گنج یاب های پر قدرت تری نسبت به دیگر فلزیاب ها هستند و از نظر وزن از فلزیاب های VLF سنگین تر بوده و بیشتر به منظور کاوش در عمق بالا تر از یک متر کاربرد دارند و دلیل سنگینی این فلزیاب ها به علت اینکه برای تولید میدان مغناطیسی بزرگتر به ولتاژ بیشتری نیاز داشته و در نتیجه نیاز به باتری های قوی تری دارند و استفاده از باتری قوی تر موجب سنگینی وزن این فلزیاب ها می شود.

جهت دریافت اطلاعات در مورد انواع فلزیاب ها و سیستم کارکرد آن ها می توانید با نمایندگی فلزیاب شیراز یا نمایندگی فلزیاب تهران در ارتباط با شید.

شماره تماس 09917579001

 

لینک دانلود
حجم فایل